Uudised

Eesti sõjamuuseum paneb raudteeaastal soomusrongid lauamängu 24.09

Tänavuse Euroopa raudteeaasta puhul toimunud Raudteeaasta Fondi raudteekultuurile ja -ohutusele pühendatud projektikonkursil pälvis teiste seas toetuse Eesti sõjamuuseumi raudteede teemaline lauamäng. 
Raudteeaasta Fondi kolleegium otsustas soomusrongidest Vabadussõjas inspireeritud lauamängu loomist toetada 1475 eurose stipendiumiga. Mäng põhineb temaatilistel küsimustel ja täringuveeretamisel ning sobib mängimiseks lastele ja noortele nii koos eakaaslaste kui vanematega.

Sõjamuuseumi projektijuht Anu Viltrop Operation Lifesaver Estonia tänuüritusel "Kuldne Tõkkepuu 2021" reedel 24. septembril stipendiumi vastu võtmas.
Lauamäng on loomulik jätk sõjamuuseumi mastaapsele projektile „Soomusrong nr. 7 „Wabadus““ 2019. aastal, mil mööda Eesti raudteesid sõitis just selline soomusrong nagu need Vabadussõja lahingutes päriselt osalesid. Lauamängus on soomusrongidel aga uus ülesanne: tutvustada raudteetranspordi rolli Eesti kultuuri- ja majandusarengus ning aidata kaasa raudteeohutuse alaste teadmiste omandamisele.

Tulevaks aastaks valmiv lauamäng saab osaks sõjamuuseumi haridusprogrammides, kuid seda saab soetada ka sõjamuuseumi poest.

2021 on raudteeaasta, mil kogu Euroopas on tähelepanu all raudteetransport kui keskkonnasäästlik, arukas ja ohutu transpordiliik. Sel puhul ühendasid Eesti raudtee-ettevõtted jõud ning lõid Raudteeaasta Fondi, et toetada õpilaste, noorte, raudtee fännide ning erinevate huvigruppide raudteealaseid tegevusi. Projektikonkursile olid oodatud raudteekultuuri ja -ohutust ning keskkonnasõbralikkust toetavad või käsitlevad projektid

Raudteeaasta Fondis osalevad AS Eesti Raudtee, AS Operail, Edelaraudtee AS, AS GoRail, OÜ Rail Baltic Estonia, Operation Lifesaver Estonia MTÜ ning Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

2022. aastal jõuab ka sõjamuuseumi soomusrong nr 7 „Wabadus“ Eesti-Läti koostööprojekti "Military Heritage" (Militaarajaloo pärand) toel oma alalisse asupaika muuseumi juures Viimsis. Viimsi mõisa rajatakse lõik raudteed ning kujundatakse ümber soomusrongi ekspositsioon.

Tallinna piiril Viimsi mõisas, endises Eesti sõjavägede ülemjuhataja kindral Johan Laidoneri suveresidentsis asuv Eesti sõjamuuseum on kaitseministeeriumi haldusalas tegutsev muuseum, mis on pühendatud Eesti ja eestlastega seotud sõdade ajaloo säilitamisele, uurimisele ja eksponeerimisele.

Rohkem soomusrongi nr 7 „Wabadus“ kohta.
Rohkem raudteeaasta kohta.
Otsi