Kui seni oli sõjamuuseumisse tasuta sissepääs kuni 12-aastastele lastele ja õpilastele riigikaitse tunni raames ning ülejäänutele kehtis sooduspilet 3 eurot õpilaspileti esitamisel, siis nüüd ei ole kuni 18. eluaastani (sh) enam mingeid erisusi.
Eesti sõjamuuseumi direktor Hellar Lill ütles, et otsuse taga on soov muuta teadmised ajaloost lastele ja noortele võimalikult kättesaadavaks. „Loodetavasti tuleb rohkem noori muuseumisse ka iseseisvalt, lisaks kooli või perega tehatvale külastusele,“ ütles Lill. „Muuseumikülastus ei pea olema pikalt planeeritud eriline ettevõtmine, vaid kõigile ligipääsetav vaba aja veetmise võimalus.“
1. märtsist 2023 kehtima hakkava hinnakirja järgi on sõjamuuseumi täispilet 7 eurot, sooduspilet 5 eurot ja perepilet 14 eurot (kuni kaks täiskasvanut ja lapsed). Sooduspilet kehtib õpilastele alates 19. eluaastast, üliõpilastele, pensionäridele, õpetajatele ning 19-aastasele või vanemale puudega isikule ja tema saatjale soodustuse saamise õigust tõendava dokumendi esitamisel.
Tasuta pääsevad sõjamuuseumisse lapsed kuni 18. eluaastani (sh), kuni 18-aastase (sh) puudega isiku saatja, sügava puudega isik ja tema saatja, kaitseväelased, ajateenijad, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse liikmed, liitlasvägede esindajad ja nende pereliikmed (kuni kaks täiskasvanut ja lapsed), kaitseväe veteranid ja nende pereliikmed (kuni kaks täiskasvanut ja lapsed), represseeritud ja represseerituga võrdlustatud isikud tunnistuse esitamisel. Lisaks ei küsi sõjamuuseum piletit rahvusvaheliste muuseumitöötajate kaardi (ICOM) omanikelt, teiste muuseumide töötajatelt või muuseumiühingu liikmetelt, ajakirjanikelt kehtiva pressikaardi esitamisel tööülesannete täitmisel, õpilastelt ja õpetajatelt riigikaitseõpetuse tunni raames ning Ukraina kodanikelt.
Kaitseväe akadeemia muuseum Tartus ja kaitseväe kalmistu Tallinnas on tasuta avatud kõigile külastajatele.
Vaata lähemalt külastusinfot
siit.