Uudised

Sõjamuuseumi uus näitus tutvustab Eesti sõjaajalugu enne 20. sajandit 27.05

Sõjamuuseumi püsiekspositsiooni on lisandunud uus Eesti vanemast sõjaajaloost jutustav näitus, mis käsitleb ajaperioodi ristisõdadest kuni Esimese maailmasõja eelõhtuni.
Näitus „Muinasajast 20. sajandi alguseni“ algab eestlaste vastupanuga sissetungijate vastu ristisõdade ajastul. Edasi käsitletakse siinse rahva sõjalisi kohustusi erinevate võõrvõimude ees: Liivi sõjas, Põhjasõjas ja hilisemates Vene impeeriumi sõdades. Lisaks kajastab näitus kolme Eestiga seotud sõjanduse suurkuju elulugu: Rootsi sõjaväeinsener Eric Dahlberg, kelle plaanide alusel arendati Tallinna, Narva ja Kuressaare kindlustusi; Vene väejuht Barclay de Tolly, kel oli otsustav roll Napoleoni alistamisel; ning Vene sõjameditsiini arendaja Nikolai Pirogov.

Üks tähelepanuväärsemaid eksponaate on 17. sajandist pärit läitlukuga topeltjõuline sileraudne kindlusarkebuus (Eesti Ajaloomuuseumi kogust), milliseid on Eestis ainult kaks.

Näitusel on ka lastele mõeldud eksponaadid, mis tutvustavad muistsete sõjameeste varustust. „Ajalugu Oskariga“ koostöös valmisid animatsioonid, mis selgitavad, kuidas muutusid sõjameeste varustus ja sõjapidamisviisid alates muinasaja lõpust, kuni Põhjasõjani 18. sajandi alguses ning millised riigid-valitsejad jagasid 700 aasta jooksul omavahel Eesti ala.

Näitus asub sõjamuuseumi peamajas Viimsis Mõisa tee 1 ja on külastamiseks avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11 kuni 18.

Otsi